Porady i wiedza

Wszystko
Auto
Assistance
Podróż
Autocasco
OC
AI
Chatbot
Szkoda
Zniżki
Składka
Sprzedaż
Czy muszę ubezpieczać zepsuty, nieużywany samochód? W jakim zakresie? Jakie jest wymagane minimalne ubezpieczenie dla takiego samochodu?
W Polsce obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) dla każdego zarejestrowanego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest on używany, czy nie. Ubezpieczenie OC chroni przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich w przypadku wypadków czy kolizji spowodowanych przez właściciela lub kierowcę pojazdu (np. holowanie samochodu do mechanika lub transport samochodu lawetą).
W jakich przypadkach szkoda ubezpieczeniowa może skutkować wyższą składką ubezpieczenia w przyszłym roku?
Szkoda ubezpieczeniowa może wpłynąć na posiadane zniżki, a tym samym na wysokość składki ubezpieczenia na następny rok. W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego, takiego jak OC (odpowiedzialność cywilna) czy autocasco (AC), oto kilka sytuacji, w których zgłoszenie szkody może skutkować wyższą składką:
Na co warto zwracać uwagę przy ubezpieczeniach assistance, aby spokojnie wyjechać na wakacje (np. holowanie do domu)?
Szkoda ubezpieczeniowa może wpłynąć na posiadane zniżki, a tym samym na wysokość składki ubezpieczenia na następny rok. W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego, takiego jak OC (odpowiedzialność cywilna) czy autocasco (AC), oto kilka sytuacji, w których zgłoszenie szkody może wpłynąć na zniżki i skutkować wyższą składką:
Kiedy mogę użyczyć samochód swojemu dziecku (z punktu widzenia ubezpieczyciela)?
Jeśli chcesz użyczyć samochód swojemu dziecku, istnieje kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę z perspektywy ubezpieczenia:
W jakich przypadkach zgłoszenie szkody komunikacyjnej ma wpływ na zniżki?
W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, zgłoszenie szkody może wpłynąć na zniżki, które otrzymujesz od ubezpieczyciela. Oto kilka sytuacji, w których może się to zdarzyć: