Odpowiedzialne AI

Niniejsze zobowiązania dotyczą sposobu wykorzystania AI

i uczenia maszynowego w Polisa Online, oraz są odzwierciedleniem naszego podejścia i intencji w tym zakresie.

Polisa Online jest firmą insurtech, wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI) w sprzedaży ubezpieczeń.
Naszą intencją jest wykorzystywanie AI w sposób zapewniający bezpieczeństwo danych, zgodność z dobrymi praktykami rynkowymi oraz z poszanowaniem naszych użytkowników oraz partnerów biznesowych.

Bezpieczeństwo danych
Spełniamy wszystkie, wymagane przez prawo wymogi dotyczące bezpieczeństwa danych oraz na bieżąco monitorujemy przepływ danych i sposób ich wykorzystania. Dokładamy wszelkich starań, aby zachować prywatność naszych użytkowników oraz partnerów biznesowych i aby ograniczać ilość zbieranych danych wrażliwych w naszych produktach i usługach.
Bezpieczeństwo użytkowników
Wprowadziliśmy działania mające na celu ochronę naszych użytkowników przed treściami niebezpiecznymi, niezgodnymi z prawem oraz takimi, które mogłyby spowodować dyskomfort i na bieżąco monitorujemy treści powstające przy wykorzystaniu AI. Wdrożyliśmy procedury, które uniemożliwiają wykorzystanie naszych produktów i serwisów w celach niezgodnych z ich przeznaczeniem oraz niezgodnych z prawem.
Poszanowanie użytkowników
Zobowiązujemy się do traktowania wszystkich jednakowo i z szacunkiem, zapewniając użytkownikom dostęp do naszych produktów i usług, niezależnie od ich pochodzenia, płci, wyznania, statusu, poglądów, itp. Unikamy wszelkich przejawów dyskryminacji i nierównego traktowania i dążymy do demokratyzacji dostępu do AI.
Wygoda użytkowania
Maksymalizacja wygody użytkowania (tzw. User Experience) jest podstawą naszego podejścia do wykorzystania AI. Dążymy do tego, aby nasze produkty i usługi z wykorzystaniem AI, były łatwe w użytkowaniu, szybkie i w pełni dostępne, zapewniając wygodę i oszczędność czasu.
Rozwój i wprowadzanie usprawnień
Wprowadziliśmy procedury i narzędzia, mające na celu bieżący monitoring treści oraz sposobu interakcji z AI w celach badawczych. Na bieżąco monitorujemy i usprawniamy nasze modele językowe, aby dostarczać zawsze najwyższą jakość produktów i usług.
Dziękujemy za
zaufanie
Radosław Jarmuła
Prezes Polisa Online
Robert Butzke
Członek zarządu Polisa Online